IMPREZA

Odtwarzacz Mp3

Mp3 Player

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Brak wydarzeń.

Losowe media

TURNIEJ RYCERSKI

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ RYCERSKI

O złoty warkocz Tarłówny

Zamek w Dębnie
22 września 2013 r.

News

ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ PLASTYCZNYCH W DCK
Matejko inaczej

Na zakończenie zajęć plastycznych wszyscy ich uczestnicy wykonali dzieło inspirowane obrazem Jana Matejki pt: „Bitwa pod Grunwaldem”. Kilkumetrowy obraz wykonany przez 38 młodych plastyków ma niewiele wspólnego ze sławnym oryginałem ale widać w nim świeżość spojrzenia i radość tworzenia. Pośród postaci historycznych pojawiają się całkiem współczesne elementy tworząc niepowtarzalną całość. Po zakończeniu dzieła nastąpiło wręczenie dyplomów wszystkim, którzy przez cały rok uczestniczyli w zajęciach plastycznych w DCK. Ostatnim etapem spotkania była wspólna biesiada przy grillowanej kiełbasce.
-> andrzej dnia czerwiec 21 2010 14:43:50 · Drukuj
SHOW DANCE 2010
Show Dance 2010 III  EDYCJA MIĘDZYPOWIATOWEGO INDYWIDUALNEGO KONKURSU TANECZNEGO „SHOW DANCE” – tańcz  i  baw się!

Starostwo Powiatowe w Brzesku, Dębińskie Centrum Kultury, UKS „Wolania” oraz Zespół Szkół w Woli Dębińskiej z wielką przyjemnością zapraszają na
III edycję Międzypowiatowego Indywidualnego Konkursu Tanecznego "SHOW DANCE" - tańcz i baw się.
Konkurs odbędzie się 22.06.2010 (wtorek) o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej.
Patronat honorowy objął Starosta Powiatu Brzeskiego.
-> marcin dnia czerwiec 18 2010 14:49:45
Czytaj więcej · 3339 czytań · Drukuj
KONKURS WIEDZY O OLIMPIADACH
Sport w zamkowych komnatach

15 czerwca br. na zamku w Dębnie odbył się finał VIII Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy o Olimpiadach zorganizowany przez Zespół Szkół w Porąbce Uszewskiej we współpracy z Samorządowym Centrum Edukacji w Tarnowie oraz Wójta Gminy Dębno.
W finale udział wzięło 16 uczniów, którzy w pierwszej turze zmagali się z testem wiadomości na temat olimpizmu, postaci sportowców którzy bili rewelacyjne rekordy, wydarzeń, które odciskały swe piętno na historii sportu.
-> andrzej dnia czerwiec 15 2010 19:03:33
Czytaj więcej · 3088 czytań · Drukuj
PIKNIK W PORĄBCE USZEWSKIEJ
Rodzinne świętowanie w Porąbce Uszewskiej

13 czerwca w niedzielę w Porąbce Uszewskiej miała miejsce uroczystość poświęcona rodzinie.  Impreza odbyła się na boisku sportowym przy Zespole Szkół.
Tzw. Piknik rodzinny połączony z dniem sportu zorganizowany został przez  Radę Rodziców, Dyrekcję i nauczycieli Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej. Stanowił  jedno z działań realizowanych w ramach „Porozumienia” Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej, Rady Rodziców, Rady Sołeckiej, Stowarzyszenia Agroturystycznego i MUKS „Arabeska”. Porozumienie złożyło wniosek: „Dobro należy wspierać, bo tworzą je nieliczni, a potrzebuje wielu” do Fundacji „Działaj lokalnie”, co pozwoliło pozyskać fundusze na to i inne planowane przedsięwzięcia.

-> andrzej dnia czerwiec 15 2010 18:22:52
Czytaj więcej · 5877 czytań · Drukuj
FESTYN W NIEDŹWIEDZY

FestynImpreza plenerowa w Niedźwiedzy.

 

W dniu 13 czerwca odbył się festyn w Niedźwiedzy który organizowali: Dębińskie Centrum Kultury oraz Rada Sołecka w Niedźwiedzy. W tym roku pomocy udzieliło również Stowarzyszenie Ziemi Brzeskiej "Porozumienie". Impreza rozpoczęła się o godz. 15.30. Jako pierwsze wystapiły dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzy z programem z okazji Dnia Matki i Ojca. Następnie zaprezentowały spektakl teatralny pt: "Kot w butach", który został nagrodzony I miejscem w Gminnym Przeglądzie Teatralnym.

-> marcin dnia czerwiec 14 2010 17:13:01
Czytaj więcej · 4409 czytań · Drukuj
KONKURS FOTOGRAFICZNO - PLASTYCZNY
Biała kapliczka - modrzew z boku -
struchlały płotek - modra nisza
- w jedlanych wieńcach, w gwiazd otoku
drewniany świątek... - - - pustka..., cisza...

11 czerwca w Domu Kultury w Jastwi wręczono nagrody najlepszym fotografikom i młodym artystom plastykom z gminy Dębno. Artystyczne spojrzenie przez obiektyw aparatu fotograficznego i precyzyjne pociągnięcia pędza dały nowe życie starym, czasem zaniedbanym figurom, świątkom i kapliczkom stojącym skromnie i niezauważenie przy naszych codziennych drogach i ścieżkach. Wrażliwość budzącego się do życia artystycznego geniuszu młodego pokolenia oddała cześć naszym przodkom, którzy w spontaniczności wiary wznieśli figury i kapliczki – hołd swych uczuć, wdzięczności i pobożności.

-> andrzej dnia czerwiec 11 2010 11:49:57
Czytaj więcej · 4747 czytań · Drukuj
NOWOŚCI WYDAWNICZE DCK
Płyta z muzyką oraz video ZPiT "Łoniowiacy"

Dębińskie Centrum Kultury we współpracy ze Stowarzyszeniem Folklorystycznym "Łoniowiacy" wydało dwie płyty Zespołu Pieśni i Tańca "Łoniowiacy".
Na płycie z muzyką znalazło się 21 melodii ludowych od wielu pokoleń śpiewanych w Łoniowej i najbliższych okolicach.
Druga płyta zawiera film na którym uwieczniono Zespół "Łoniowiacy" w tańcach krakowskich, lubelskich, rzeszowskich oraz Beskidu Śląskiego i Lachów Sądeckich.
Obydwie płyty można kupić w Dębińskim Centrum Kultury oraz zobaczyć i posłuchać na stronie internetowej DCK w zakładce "MUZYKA I VIDEO"
-> andrzej dnia czerwiec 08 2010 21:36:09 · Drukuj
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
2010 - ROK CHOPINA

8 czerwca 2010 roku w budynku Dębińskiego Centrum Kultury w Jastwi odbyło się podsumowanie VIII edycji akcji "Całą Polska Czyta Dzieciom" pod hasłem "Wielcy Polacy w literaturze dziecięcej" ze szczególnym podkreśleniem twórczości Fryderyka Chopina.
W spotkaniu  wzięły udział dzieci z dwunastu placówek przedszolnych i szkolno- przedszkolnych naszej gminy. Wszystkie dzieci wykonały taniec "Kwiatów", "Motyli" i "Biedronek" do muzyki Fryderyka Chopina oraz wysłuchały koncertu w wykonaniu Pawła Sachy - ucznia IV Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, który zaprezentował poloneza g-moll, nokturn oraz walca minutowego Fryderyka Chopina.
-> andrzej dnia czerwiec 08 2010 15:25:50
Czytaj więcej · 3775 czytań · Drukuj
PRZEGLĄD DZIECIĘCYCH ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH

6 czerwca w Łoniowej

odbył się

XXI Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych
Regionu Krakowskiego KRAKOWIACZEK


zdjęcia z imprezy znajdziecie w galerii

Proszę kliknąć "czytaj więcej" aby zapoznać się z protokołem z przeglądu
-> andrzej dnia czerwiec 07 2010 09:55:34
Czytaj więcej · 4337 czytań · Drukuj
PRZEGLĄD PIOSENKI ANGIELSKIEJ W MASZKIENICACH
English Song 2010

2 czerwca 2010 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Maszkienicach rozbrzmiewały dźwięki znanych przebojów zespołu The Beatles, Eltona Johna, Stinga, Whitney Houston, Michaela Jacksona i innych anglojęzycznych wykonawców. Wszystko to za sprawą odbywającego się tu po raz ósmy Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej English Song 2010. Konkurs, organizowany we współpracy z Dębińskim Centrum Kultury, zgromadził wielu młodych artystów oraz liczną publiczność. Do wokalnej rywalizacji przystąpiło 22 wykonawców z 6 szkół.

-> andrzej dnia czerwiec 03 2010 16:11:12
Czytaj więcej · 4160 czytań · Drukuj
PRZEGLĄD TEATRALNY W PORĄBCE USZEWSKIEJ
„Świat jest teatrem, aktorami ludzie,
którzy kolejno wchodzą i znikają”


Tymi słowami najwybitniejszego dramaturga angielskiego, Williama Szekspira, rozpoczął się Przegląd Teatrów Szkolnych w Języku Angielskim. Wydarzenie to miało miejsce 28 maja, a jego gospodarzem był Zespół Szkół w Porąbce Uszewskiej. Celem przeglądu było zaprezentowanie umiejętności aktorskich i językowych, jakie wypracowali uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych poprzez udział w całorocznych warsztatach teatralnych w ramach projektu „Szkoła równych szans”. Projekt ten dofinansowywany z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki powstał przy współudziale szkół oraz Gminy Dębno.
-> andrzej dnia czerwiec 03 2010 08:55:47
Czytaj więcej · 4816 czytań · Drukuj
DZIEŃ MATKI W ŁYSEJ GÓRZE
„Matce Niebieskiej i Ziemskiej”

Pod takim tytulem odbyła się 26.05. o godz.18 w Kosciele Parafialnym w Łysej Górze uroczystość z okazji DNIA MATKI.
Spotkanie rozpoczął półgodzinny spektakl przygotowany przez młodzież  działającą w kołach: Wokalnym i Kulturalno-artystycznym (projekt unijny „Nie możemy być gorsi”)  przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Łysej Górze.
-> andrzej dnia maj 27 2010 14:07:40
Czytaj więcej · 4906 czytań · Drukuj
SHOW DANCE 2010
Show Dance 2010III  EDYCJA MIĘDZYPOWIATOWEGO INDYWIDUALNEGO KONKURSU TANECZNEGO „SHOW DANCE” – tańcz  i  baw się!

Z wielką przyjemnością zapraszamy zainteresowanych opiekunów – instruktorów, a w szczególności ich podopiecznych do wzięcia udziału w III  EDYCJI MIĘDZYPOWIATOWEGO INDYWIDUALNEGO KONKURSU TANECZNEGO „SHOW DANCE” – tańcz  i  baw się! Konkurs odbędzie się 22.06.2010r. / wtorek/ o godz. 9:00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej.

-> marcin dnia maj 21 2010 13:38:16
Czytaj więcej · 3686 czytań · Drukuj
PRZEGLĄD DOROBKU ARTYSTYCZNEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
"Świat różnych kultur"

20 maja 2010 r. po raz trzynasty miał miejsce Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych gminy Dębno. W tym roku imprezę rozpoczął wójt gminy Dębno pan Grzegorz Brach wraz z panią dyrektor Ewą Niemiec.
Organizatorami przeglądu były Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaworsku oraz Dębińskie Centrum Kultury. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem „Świat różnych kultur”, dlatego na scenie można było zobaczyć  różnorodne formy artystyczne: między innymi taniec hiszpański w wykonaniu gospodarzy, taniec czarownic, przyśpiewki i tańce góralskie, nie zabrakło też cheerleaderek. Uczniowie ujawnili swoje talenty wokalne, taneczne i aktorskie, śpiewali też znane przeboje. Na uwagę zasługują pomysłowe, barwne stroje, w których artyści pięknie prezentowali się na scenie.

-> andrzej dnia maj 21 2010 13:26:10
Czytaj więcej · 3945 czytań · Drukuj
KONKURS PLASTYCZNY
„Malowanie jest łatwe”
Gminny Konkurs Plastyczny
„Cud natury”


Trzydziestu trzech uczestników wzięło udział w V edycji Gminnego Konkursu Plastycznego „Malowanie jest łatwe” zorganizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową w Biadolinach Szlacheckich i Dębińskie Centrum Kultury.
W tym roku zaplanowano plener malarski, niestety warunki atmosferyczne nie pozwoliły zrealizować tych planów. W związku z powyższym za pomocą przekazu multimedialnego „Cuda natury” trafiły do sali gimnastycznej przy PSP w Biadolinach Szlacheckich.

-> andrzej dnia maj 19 2010 14:44:51
Czytaj więcej · 4301 czytań · Drukuj

KONTAKT

Wygenerowano w sekund: 0.22
10,864,547 Unikalnych wizyt