IMPREZA

Odtwarzacz Mp3

Mp3 Player

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Brak wydarzeń.

Losowe media

TURNIEJ RYCERSKI

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ RYCERSKI

O złoty warkocz Tarłówny

Zamek w Dębnie
22 września 2013 r.

News

GMINNY DZIEŃ STRAŻAKA
Dzień StrażakaSztandary i medale w Sufczynie

Dnia 3 maja 2011 roku w Sufczynie odbył się Gminny Dzień Strażaka. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością starosta Andrzej Potępa, Wójt Gminy Dębno Grzegorz Brach oraz Wójt Gminy Szczurowa Marian Zalewski. Po uroczystym przemarszu pocztów sztandarowych straż pożarnych i strażaków z jednostek OSP Łysa Góra, Jaworsko, Niedźwiedza, Doły, Porąbka Uszewska, Jastew, Maszkienice, Wola Dębińska, Dębno, Perła, Łoniowa oraz Łopoń  odbyła się Msza Święta w Kościele Parafialnym. Podczas uroczystości ksiądz proboszcz parafii Sufczyn - Adam Bajorek poświęcił samochody jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Sufczynie. Zostały również nadane odznaczenia.
-> marcin dnia maj 12 2011 14:32:44 · Czytaj więcej · 4189 czytań · Drukuj
JAN PAWEŁ II W OCZACH PRZEDSZKOLAKÓW
Konkurs PlastycznyKonkurs plastyczny

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się  dnia 26.04.2011rPublicznym Przedszkolu w Woli Dębińskiej. Celem konkursu było:  przybliżenie najmłodszemu pokoleniu wiedzy o życiu i działalności papieża Polaka, rozwijanie talentów plastycznych przedszkolaków oraz wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych w pracy.

Jesteśmy przekonani, że dzięki konkursowi postać naszego Wielkiego Rodaka – Jana Pawła II stała się bliska dzieciom, uwrażliwiła je na potrzeby drugiego człowieka, pokazała piękno otaczającej przyrody i zainspirowała do kształtowania osobistego systemu wartości.
Na konkurs wpłynęło 42 prace z 20 placówek z terenu małopolski. Prace wykonane zostały różnymi technikami plastycznymi.
-> marcin dnia maj 12 2011 13:49:13
Czytaj więcej · 3941 czytań · Drukuj
XVI GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

Ortografia"Gminny mistrz ortografii"

 

„Posłuchajcie niezwykłej historii, której bohaterami byli kardynał Wojtyła i jego przyjaciel. Otóż  posadzili oni przed domem przy ulicy Różanej trzy modrzewie. Jeden z nich, sadzony ręką przyszłego papieża, wyrósł na potężne drzewo, natomiast dwa pozostałe wyglądają przy nim jak karzełki…”- to fragment dyktanda, które uczestnicy pisali podczas XVI Gminnego Konkursu Ortograficznego, którego gospodarzem był Zespół Szkolno – Przedszkolny w Maszkienicach. Do rywalizacji o tytuł Mistrza Ortografii Gminy Dębno przystąpiło 14 najlepszych uczniów z klas IV-VI z ośmiu szkół, którzy pokonali rywali w etapie szkolnym.
-> marcin dnia maj 12 2011 13:24:43
Czytaj więcej · 3299 czytań · Drukuj
JAN PAWEŁ II DO MŁODYCH
Papiez"Droga do świętości" Jana Pawła II

29 kwietnia o godz. 11.00 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbyła się uroczysta  akademia poświęcona Janowi Pawłowi II w związku z jego beatyfikacją. Uczniowie Szkoły Podstawowej w  Łoniowej i Gimnazjum w Porąbce Uszewskiej  przedstawili w montażu słowno-muzycznym  „Drogę do świętości” Jana Pawła II  wzbogaconym prezentacją multimedialną zawierającą obrazy z życia błogosławionego. Recytacje uczniów  ubarwiły piękne  pieśni i piosenki  w wykonaniu chóru  z Gimnazjum w Porąbce Uszewskiej.   Wśród uczestników występów  znaleźli się również miejscowi poeci: p. Anna Gaudnik oraz p. Kazimierz Bojdo. P. Anna Gaudnik rozpoczęła występ  swoim wierszem napisanym specjalnie na tę okazję.
-> marcin dnia maj 10 2011 16:14:52
Czytaj więcej · 3349 czytań · Drukuj
MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY

Ortografia DębnoHołd dla mistrza

 

W Szkole Podstawowej w Dębnie odbył się po raz trzeci etap gminny Międzypowiatowego Konkursu Ortograficznego klas I – III. Dwudziestu jeden uczniów z ośmiu szkół podstawowych prezentowało  swoje umiejętności i wiadomości, pisząc  kilkunastozdaniowe dyktando. Tekst tematycznie nawiązywał do wspaniałych osiągnięć najlepszego polskiego sportowca ostatnich lat, Adama Małysza. Marzący o zwycięstwie musieli  - podobnie jak mistrz w skokach narciarskich - wznieść się na wyżyny swoich możliwości.
-> marcin dnia kwiecień 19 2011 15:52:19
Czytaj więcej · 3623 czytań · Drukuj
II GMINNY KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ

Pisanki"Kolorowo i świątecznie"


Najpiękniejsze pisanki można było podziwiać w Publicznej Szkole Podstawowej w Jaworsku, gdzie po raz drugi odbył się Gminny Konkurs na Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną. W tym roku zgłoszono 79 prac  do konkursu, około 20 więcej niż w roku ubiegłym. Prace zgłosiły niemalże wszystkie przedszkola i szkoły z terenu gminy. Pisanki wykonane  zostały na bardzo wysokim poziomie, zdobione różnorodnymi technikami. Komisja oceniająca miała zatem niemały problem w wyborze tych najpiękniejszych.

-> marcin dnia kwiecień 15 2011 16:55:11
Czytaj więcej · 3601 czytań · Drukuj
I GMINNY KONKURS "ŚPIEWAMY, TAŃCZYMY I RECYTUJEMY PAPIEŻOWI"

Papiez„Śpiewali, tańczyli, recytowali Papieżowi w VI rocznicę śmierci”

 

Dnia 1 kwietnia 2011 roku odbył się I Gminny Konkurs - „Śpiewamy, tańczymy i recytujemy Papieżowi w VI rocznicę śmierci”. Organizatorem konkursu było Publiczne Przedszkole w Woli Dębińskiej oraz Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi. Konkurs odbył się na scenie w DCK w Jastwi. Głównym celem konkursu było: Przybliżenie postaci Jana Pawła II dzieciom w wieku przedszkolnym, Rozwijanie wrażliwości na słowa Ojca Świętego, kierowane do dzieci całego świata – poczucie swojej wartości, Rozwijanie wrażliwości artystycznej, Rozwijanie dziecięcej fantazji i kreatywności literackiej oraz uzdolnień tanecznych.

-> marcin dnia kwiecień 15 2011 15:52:22
Czytaj więcej · 3524 czytań · Drukuj
XII PRZEGLĄD ZESPOŁÓW TEATRALNYCH

Teatr NiedźwiedzaMłodzi aktorzy w Niedźwiedzy

 

12 IV 2011 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Niedźwiedzy odbył się XII przegląd zespołów teatralnych z gminy Dębno. Uroczystość tą swoją obecnością zaszczycili starosta powiatu brzeskiego Pan Andrzej Potępa oraz wójt gminy Dębno Pan Grzegorz Brach. W konkursie brali udział uczniowie ze szkół podstawowych z Jaworska, Niedźwiedzy, Porąbki Uszewskiej i Woli Dębińskiej. Wszystkie zespoły przygotowały po raz pierwszy tę samą sztukę, czyli „Królewnę Śnieżkę”, ale w różnych opracowaniach i interpretacjach, co czyniło przegląd niezwykle ciekawy.
-> marcin dnia kwiecień 13 2011 18:05:48
Czytaj więcej · 2849 czytań · Drukuj
VII GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

Konkurs RecytatorskiNiecodzienne wagary!


W pierwszy dzień wiosny na swoje siódme już spotkanie przyjechali do Sufczyna recytatorzy z całej gminy Dębno, by wziąć udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Poezja jest jak obraz”. W tym roku było ich rekordowo dużo. Aż 43 uczestników ze wszystkich szkół w gminie odpowiedziało pozytywnie na ogłoszenie o konkursie i przygotowało do recytacji wybrany przez siebie wiersz oraz fragment prozy.

W wiosennej scenografii prezentowali swoje utwory kolejno uczniowie klas I – III szkoły podstawowej, klas IV – VI oraz gimnazjum. Wachlarz recytowanych utworów był bardzo szeroki: od utworów Brzechwy i Tuwima po Goethe’ego i Barana – tematyka różnorodna.

-> marcin dnia marzec 24 2011 14:01:19
Czytaj więcej · 4203 czytań · Drukuj
KONKURS NA NOWE LOGO BIBLIOTEKI W PORĄBCE USZEWSKIEJ

Nowe logo dla biblioteki.

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Porąbce Uszewskiej ogłasza konkurs na logo biblioteki.

 

Celem konkursu jest uzyskanie projektu graficznego, który stanie się oficjalnym „znakiem firmowym” naszej biblioteki. Logo może składać się ze słów i rysunków. Wymagane jest zawarcie w pracy słów lub rysunków kojarzących się z książką , biblioteką oraz gminą Dębno. Technika wykonania pracy dowolna (ręczna lub komputerowa).Projekt powinien charakteryzować się prostotą oraz zawierać tzw. "ciepłe" kolory (pomarańczowy, żółty, czerwony). W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu naszej gminy.

 

Prace należy składać osobiście w siedzibie biblioteki w Porąbce Uszewskiej lub wysłać mailem na adres biblioteki gbp-porabka@wp.pl (w temacie maila „Konkurs na logo”) do dnia 5.05.2011. Dla zwycięzcy konkursu przygotowano atrakcyjną nagrodę rzeczową, która zostanie wręczona w siedzibie biblioteki. Regulamin konkursu jest dostępny do wglądu w siedzibie GBP w Porąbce Uszewskiej oraz zamieszczony na stronie Dębińskiego Centrum Kultury.

-> marcin dnia marzec 22 2011 15:34:22
Czytaj więcej · 4517 czytań · Drukuj
GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY - ŁONIOWA 2011

Konkurs Matematyczny"Najlepszy matematyk Gminy Dębno"

 

XII edycja Gminnego Konkursu Matematycznego o tytuł "Najlepszego matematyka gminy Dębno" już za nami. Na zaproszenie  organizatorów czyli  PSP w Łoniowej oraz DCK w Jastwi do konkursu przystąpiło 52 uczniów z 10 szkół z terenu gminy Dębno. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV, V i VI. Jego celem było: upowszechnianie i uatrakcyjnianie wiedzy matematycznej, rozwijanie i pogłębianie zainteresowań oraz uzdolnień uczniów, kształtowanie samodzielnego, twórczego myślenia, stymulowanie pracowitości i wytrwałości, promowanie dorobku i osiągnięć, integracja środowiska uczniowskiego, współpraca nauczycieli matematyki szkół podstawowych.

-> marcin dnia marzec 21 2011 13:41:25
Czytaj więcej · 4670 czytań · Drukuj
VIII RODZINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

Turniej TenisaRodzinne współzawodnictwo w Łysej Górze

 

W dniu 05.03.2011r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łysej Górze rozegrany został VIII Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły w Łysej Górze i Puchar Dyrektora Dębińskiego Centrum Kultury. Jak co roku już od ośmiu lat na tę imprezę przychodzą mamusie i tatusiowie ze swoimi dziećmi, aby rywalizować ze sobą w turnieju tenisa stołowego. Niezmiennie rywalizacja toczy się w dwóch kategoriach: ojciec i syn oraz rodzic i dziecko. Spotkania te to nie tylko rywalizacja sportowa, ale też pokazanie rodzicom i dzieciom w jaki sposób można spędzić aktywnie wolny czas razem poprawiając wzajemne relacje między sobą, a przy tym dobrze bawić się.
-> marcin dnia marzec 16 2011 15:52:53
Czytaj więcej · 4463 czytań · Drukuj
GMINNY ETAP XIII EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
Konkurs Plastyczny„Powódź, pożar, dniem czy nocą - straż przychodzi ci z pomocą”

Zespół Szkół w Woli Dębińskiej oraz Dębińskie Centrum Kultury to organizatorzy etapu gminnego XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu  Plastycznego dla dzieci i młodzieży ogłoszonego przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Głównym celem konkursu jest uświadomienie dzieciom i młodzieży różnorodności działań zawodu strażaka podczas pełnienia służby. Konkurs promuje wiedzę na temat działalności służb ratowniczych, szczególnie straży pożarnej, uczestniczących w usuwaniu skutków wypadków, pożarów, nieszczęśliwych zdarzeń oraz klęsk żywiołowych. Popularyzuje zasady bezpiecznego zachowania oraz właściwego postępowania w przypadku wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń.

-> marcin dnia marzec 08 2011 14:08:36
Czytaj więcej · 4430 czytań · Drukuj
V GMINNY KONKURS CZYTELNICZY

Konkurs Czytelniczy"Lubię i umiem czytać - Świat malowany wierszem"

 

24 lutego 2011r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Łoniowej odbyła się V edycja Gminnego Konkursu Czytelniczego dla klas I – III „Lubię i umiem czytać” pod hasłem „Świat malowany wierszem”. Organizatorami konkursu byli: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łoniowej, Dębińskie Centrum Kultury oraz Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie.
-> marcin dnia marzec 08 2011 13:20:40
Czytaj więcej · 4490 czytań · Drukuj
III GMINNY KONKURS PIOSENKI

Piosenka Sufczyn"Rozśpiewane Przedszkola i Szkoły"

 

W dniu 28 lutego 2011 roku do Zespołu Szkół w Sufczynie zaproszono dzieci z Publicznych Przedszkoli oraz uczniów Publicznych Szkół Podstawowych Gminy Dębno, do udziału w III edycji konkursu Rozśpiewane Przedszkola i Szkoły. Organizatorami konkursu byli: Zespół Szkół w Sufczynie (Pani Małgorzata Wiśniowska – Robak i Pani Urszula Sworst) oraz Dębińskie Centrum Kultury (Pan Włodzimierz Gurgul). Celem konkursu jest rozwijanie działalności artystycznej dzieci, popularyzacja polskiej piosenki, rozbudzenie aktywności twórczej, prezentacja umiejętności wokalnych, umożliwienie zdobywania doświadczeń scenicznych. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zaprezentować dowolną polską piosenkę dostosowaną do możliwości predyspozycji wiekowych wykonawcy. Na nasze zaproszenie odpowiedziało sześć przedszkoli i osiem szkół. W sumie w konkursie wzięło udział 32 uczniów.

-> marcin dnia marzec 07 2011 13:56:50
Czytaj więcej · 4863 czytań · Drukuj

KONTAKT

Wygenerowano w sekund: 0.12
11,384,711 Unikalnych wizyt