IMPREZA

Odtwarzacz Mp3

Mp3 Player

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             

Brak wydarzeń.

Losowe media

TURNIEJ RYCERSKI

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ RYCERSKI

O złoty warkocz Tarłówny

Zamek w Dębnie
22 września 2013 r.

News

PLENER MALARSKI NA ZAMKU W DĘBNIE
PlenerArtyści w plenerze - "Dębno - 2011"

Malownicza – niezwykła, historyczna wieś Dębno, ze swoimi zabytkami architektonicznymi, o interesujących walorach pejzażowych z szeregiem przydrożnych kapliczek i pomników od roku 2008 jest miejscem odbywającego się pleneru malarskiego, którego ideą jest przypominanie historycznego pleneru z roku 1923. Na zaproszenie ostatniego właściciela zamku Jana Jastrzębskiego przybyła wówczas do Dębna 29 osobowa grupa studentów ASP z Krakowa. Wydarzenie to udokumentowane jest w zachowanych fotografiach jak i w artykułach z Informacyjnego Kuriera Codziennego, przekazanych do zbiorów Muzeum Zamek w Dębnie.
-> marcin dnia maj 16 2011 15:50:55 · Czytaj więcej · 3875 czytań · Drukuj
71 ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ
KatynKu pamięci zamordowanych na wschodzie

Dnia 29 kwietnia 2011 roku Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Imienia Ks. Prałata Płk. Tadeusza Dłubacza „MEMORIA et BONUM” oraz Zespół Szkół Im. Ks. Prałata Płk. Tadeusza Dłubacza w Sufczynie zorganizowali uroczystość upamiętniającą 71 Rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Podczas uroczystości została uhonorowana pamięć Aspiranta Policji Państwowej Antoniego Rusina i Porucznika Alojzego Antoniego Rusina zamordowanych na Wschodzie w 1940 roku.
-> marcin dnia maj 16 2011 15:30:45
Czytaj więcej · 3511 czytań · Drukuj
SHOW DANCE 2011
SHOW DANCE
-> marcin dnia maj 12 2011 16:57:56
Czytaj więcej · 3602 czytań · Drukuj
ĆWICZENIA OSP GMINY DĘBNO
OSPWozy bojowe pod zamkiem w Dębnie

Dnia 29 kwietnia 2011 roku w zabytkowej scenerii parku i otoczenia Zamku w Dębnie odbyły się ćwiczenia Ochotniczych Straż Pożarnych Gminy Dębno. Swoją obecnością zaszczycił Starosta Brzeski Andrzej Potępa oraz Wójt Gminy Dębno Grzegorz Brach. Umiejętności strażaków i wyposażenie w sprzęt strażacki okazały się imponujące.
-> marcin dnia maj 12 2011 16:46:32
Czytaj więcej · 3677 czytań · Drukuj
XXII PRZEGLĄD DZIECIĘCYCH ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH
KrakowiaczekKRAKOWIACZEK

29 maja  br. o godz. 14.00 w Amfiteatrze Letnim w Łoniowej rozpocznie się XXII Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego KRAKOWIACZEK.
Przegląd KRAKOWIACZEK jest imprezą folklorystyczną, która  ma na celu stworzenie możliwości konfrontacji dokonań artystycznych dziecięcych zespołów regionalnych, uczy szacunku do kultury ludowej swoich przodków, pobudza i inspiruje  dzieci do zainteresowania się ludowym tańcem,  tradycyjnym muzykowaniem i śpiewaniem. Jest również kwalifikacją najlepszego dziecięcego zespołu do reprezentowania regionu krakowskiego w XXXV Karpackim Festiwalu Zespołów Regionalnych w Rabce – Zdroju, który otwiera drogę do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR w Nowym Sączu.
-> marcin dnia maj 12 2011 16:37:47
Czytaj więcej · 4044 czytań · Drukuj
SPOTKANIE AUTORSKIE W MASZKIENICACH
SpotkaniePisarka, tłumaczka literatury szwedzkiej oraz dziennikarka...

29 kwietnia b.r. w bibliotece szkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Maszkienicach odbyło się spotkanie autorskie z pisarką, tłumaczką literatury szwedzkiej i dziennikarką Barbarą Gawryluk. Ponieważ zostało ono zorganizowane przez Dębińskie Centrum Kultury oraz Bibliotekę Publiczną w Maszkienicach,  na spotkaniu nie mogło zabraknąć dyrektora DCK Włodzimierza Gurgula oraz pani kierownik Bibl. Publ. Małgorzaty Kubickiej.  Ponadto gościem spotkania była Danuta Łazarz - kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Porąbce Uszewskiej a zarazem z-ca dyrektora DCK ds. bibliotek.
Pani Gawryluk mieszka w Krakowie i jest związana z Radiem Kraków, gdzie prowadzi z udziałem dzieci audycje radiowe z cyklu: „Książka na szóstkę”, w których promuje nowości wydawnicze i zachęca dzieciaki do czytania. Siedem lat temu postanowiła także sama pisać dla dzieci, co wychodzi jej wspaniale, bo mali czytelnicy uwielbiają jej książki.
-> marcin dnia maj 12 2011 15:01:59
Czytaj więcej · 3635 czytań · Drukuj
X GMINNA MAŁA OLIMPIADA MATEMATYCZNA
OlimpiadaOlimpiada nie była trudna...

... tak oceniali zadania jej uczestnicy, uczniowie bioracy udział w tegorocznych zmaganiach matematycznych. W konkursie wzięło udział 14 dzieci z siedmiu szkół z terenu naszej gminy: Biadolin Szlacheckich, Dębna, Łoniowej, Łysej Góry, Porąbki Uszewskiej, Sufczyna i Woli Dębińskiej. Mozolna i wytrwała praca, nie tylko na zajęciach obowiazkowych ale także na kółkach matematycznych przyniosła wspaniałe rezultaty. Różnice punktowe pomiędzy dziećmi były bardzo nieduże. Tytuł "Gminnego Mistrza Matematyki" w tym roku zdobył uczeń Pani Małgorzaty Martyny - Konrad Grzesik ze szkoły w Woli Dębińskiej.
-> marcin dnia maj 12 2011 14:41:27
Czytaj więcej · 3727 czytań · Drukuj
GMINNY DZIEŃ STRAŻAKA
Dzień StrażakaSztandary i medale w Sufczynie

Dnia 3 maja 2011 roku w Sufczynie odbył się Gminny Dzień Strażaka. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością starosta Andrzej Potępa, Wójt Gminy Dębno Grzegorz Brach oraz Wójt Gminy Szczurowa Marian Zalewski. Po uroczystym przemarszu pocztów sztandarowych straż pożarnych i strażaków z jednostek OSP Łysa Góra, Jaworsko, Niedźwiedza, Doły, Porąbka Uszewska, Jastew, Maszkienice, Wola Dębińska, Dębno, Perła, Łoniowa oraz Łopoń  odbyła się Msza Święta w Kościele Parafialnym. Podczas uroczystości ksiądz proboszcz parafii Sufczyn - Adam Bajorek poświęcił samochody jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Sufczynie. Zostały również nadane odznaczenia.
-> marcin dnia maj 12 2011 14:32:44
Czytaj więcej · 4232 czytań · Drukuj
JAN PAWEŁ II W OCZACH PRZEDSZKOLAKÓW
Konkurs PlastycznyKonkurs plastyczny

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się  dnia 26.04.2011rPublicznym Przedszkolu w Woli Dębińskiej. Celem konkursu było:  przybliżenie najmłodszemu pokoleniu wiedzy o życiu i działalności papieża Polaka, rozwijanie talentów plastycznych przedszkolaków oraz wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych w pracy.

Jesteśmy przekonani, że dzięki konkursowi postać naszego Wielkiego Rodaka – Jana Pawła II stała się bliska dzieciom, uwrażliwiła je na potrzeby drugiego człowieka, pokazała piękno otaczającej przyrody i zainspirowała do kształtowania osobistego systemu wartości.
Na konkurs wpłynęło 42 prace z 20 placówek z terenu małopolski. Prace wykonane zostały różnymi technikami plastycznymi.
-> marcin dnia maj 12 2011 13:49:13
Czytaj więcej · 3980 czytań · Drukuj
XVI GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

Ortografia"Gminny mistrz ortografii"

 

„Posłuchajcie niezwykłej historii, której bohaterami byli kardynał Wojtyła i jego przyjaciel. Otóż  posadzili oni przed domem przy ulicy Różanej trzy modrzewie. Jeden z nich, sadzony ręką przyszłego papieża, wyrósł na potężne drzewo, natomiast dwa pozostałe wyglądają przy nim jak karzełki…”- to fragment dyktanda, które uczestnicy pisali podczas XVI Gminnego Konkursu Ortograficznego, którego gospodarzem był Zespół Szkolno – Przedszkolny w Maszkienicach. Do rywalizacji o tytuł Mistrza Ortografii Gminy Dębno przystąpiło 14 najlepszych uczniów z klas IV-VI z ośmiu szkół, którzy pokonali rywali w etapie szkolnym.
-> marcin dnia maj 12 2011 13:24:43
Czytaj więcej · 3320 czytań · Drukuj
JAN PAWEŁ II DO MŁODYCH
Papiez"Droga do świętości" Jana Pawła II

29 kwietnia o godz. 11.00 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbyła się uroczysta  akademia poświęcona Janowi Pawłowi II w związku z jego beatyfikacją. Uczniowie Szkoły Podstawowej w  Łoniowej i Gimnazjum w Porąbce Uszewskiej  przedstawili w montażu słowno-muzycznym  „Drogę do świętości” Jana Pawła II  wzbogaconym prezentacją multimedialną zawierającą obrazy z życia błogosławionego. Recytacje uczniów  ubarwiły piękne  pieśni i piosenki  w wykonaniu chóru  z Gimnazjum w Porąbce Uszewskiej.   Wśród uczestników występów  znaleźli się również miejscowi poeci: p. Anna Gaudnik oraz p. Kazimierz Bojdo. P. Anna Gaudnik rozpoczęła występ  swoim wierszem napisanym specjalnie na tę okazję.
-> marcin dnia maj 10 2011 16:14:52
Czytaj więcej · 3369 czytań · Drukuj
MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY

Ortografia DębnoHołd dla mistrza

 

W Szkole Podstawowej w Dębnie odbył się po raz trzeci etap gminny Międzypowiatowego Konkursu Ortograficznego klas I – III. Dwudziestu jeden uczniów z ośmiu szkół podstawowych prezentowało  swoje umiejętności i wiadomości, pisząc  kilkunastozdaniowe dyktando. Tekst tematycznie nawiązywał do wspaniałych osiągnięć najlepszego polskiego sportowca ostatnich lat, Adama Małysza. Marzący o zwycięstwie musieli  - podobnie jak mistrz w skokach narciarskich - wznieść się na wyżyny swoich możliwości.
-> marcin dnia kwiecień 19 2011 15:52:19
Czytaj więcej · 3664 czytań · Drukuj
II GMINNY KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ

Pisanki"Kolorowo i świątecznie"


Najpiękniejsze pisanki można było podziwiać w Publicznej Szkole Podstawowej w Jaworsku, gdzie po raz drugi odbył się Gminny Konkurs na Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną. W tym roku zgłoszono 79 prac  do konkursu, około 20 więcej niż w roku ubiegłym. Prace zgłosiły niemalże wszystkie przedszkola i szkoły z terenu gminy. Pisanki wykonane  zostały na bardzo wysokim poziomie, zdobione różnorodnymi technikami. Komisja oceniająca miała zatem niemały problem w wyborze tych najpiękniejszych.

-> marcin dnia kwiecień 15 2011 16:55:11
Czytaj więcej · 3623 czytań · Drukuj
I GMINNY KONKURS "ŚPIEWAMY, TAŃCZYMY I RECYTUJEMY PAPIEŻOWI"

Papiez„Śpiewali, tańczyli, recytowali Papieżowi w VI rocznicę śmierci”

 

Dnia 1 kwietnia 2011 roku odbył się I Gminny Konkurs - „Śpiewamy, tańczymy i recytujemy Papieżowi w VI rocznicę śmierci”. Organizatorem konkursu było Publiczne Przedszkole w Woli Dębińskiej oraz Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi. Konkurs odbył się na scenie w DCK w Jastwi. Głównym celem konkursu było: Przybliżenie postaci Jana Pawła II dzieciom w wieku przedszkolnym, Rozwijanie wrażliwości na słowa Ojca Świętego, kierowane do dzieci całego świata – poczucie swojej wartości, Rozwijanie wrażliwości artystycznej, Rozwijanie dziecięcej fantazji i kreatywności literackiej oraz uzdolnień tanecznych.

-> marcin dnia kwiecień 15 2011 15:52:22
Czytaj więcej · 3552 czytań · Drukuj
XII PRZEGLĄD ZESPOŁÓW TEATRALNYCH

Teatr NiedźwiedzaMłodzi aktorzy w Niedźwiedzy

 

12 IV 2011 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Niedźwiedzy odbył się XII przegląd zespołów teatralnych z gminy Dębno. Uroczystość tą swoją obecnością zaszczycili starosta powiatu brzeskiego Pan Andrzej Potępa oraz wójt gminy Dębno Pan Grzegorz Brach. W konkursie brali udział uczniowie ze szkół podstawowych z Jaworska, Niedźwiedzy, Porąbki Uszewskiej i Woli Dębińskiej. Wszystkie zespoły przygotowały po raz pierwszy tę samą sztukę, czyli „Królewnę Śnieżkę”, ale w różnych opracowaniach i interpretacjach, co czyniło przegląd niezwykle ciekawy.
-> marcin dnia kwiecień 13 2011 18:05:48
Czytaj więcej · 2857 czytań · Drukuj

KONTAKT

Wygenerowano w sekund: 0.07
11,598,114 Unikalnych wizyt